Answered

Cindy decided to grow her own roses. One rose bush cost $20 and produced 10 Roses. Since Cindy paid $10 for 10 Rose's the year before did Cindy save money this year by growing her own roses

Answer :

barbara01280
yes because the 10 roses she bought last year will each produce 10 roses.

20-10=10 so she lost 10 dollars

Other Questions