Answer :
Answer:
C. $0.22 per box
Step-by-step explanation:
if it's two juice boxes and they cost $0.44 together. You divide by two, since there are two boxes. with that you get your answer, 44÷2=22. making the answer $0.22
C. $0.22 per box
To find the price of one since it’s a two pack if you divide it by two you get 22 cents.
To find the price of one since it’s a two pack if you divide it by two you get 22 cents.