Answer :

Answer:

A) 0.05

Step-by-step explanation:

You must divide 3.45 by 64 to get the cost per ounce (how much 1 ounce costs)

3.45 ÷ 64 = 0.0539 = 0.05

Answer:

ANSWER (A.

$0.05

Step-by-step explanation:

[tex]\frac{3.45}{64}[/tex] = 0.05

Other Questions