Answer :
Answer:
58 attendees
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
cost $392 if it has 28 attendees
392/28 = $14 per attendee
How many attendees can there be,if the budget is $812?
812/14 = 58 attendees
Answer:
58 attendees
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
cost $392 if it has 28 attendees
392/28 = $14 per attendee
How many attendees can there be,if the budget is $812?
812/14 = 58 attendees