Answered

You buy 3 pounds of lunch meat and pay $22.50. Write an equation that can be used to express the relationship between the total price, t, and the pounds of lunchmeat, p, you buy.
Select one:

t=3p

t=22.50p

t=9.25p

t=7.50p
help me!!

Answer :

gtcoleman15
t=3p because t=22.50, the total price and p is the cost of each pound

Other Questions