Answered

You decide to start a lemonade stand in a single day you spend $10 for the ingredients and you charge $2 per cup

Answer :

Kd3oconnor

Answer: You lose 8 dollars

Step-by-step explanation:

10 - 2 = 8

10 = the real cost

2 = the priceyou charge

8 = how much you lose

Other Questions