David pays $2.99 for a bag of 13 tangerines.
Find the unit price in dollars per tangerine.
If necessary, round your answer to the nearest cent.


Can you please hurry and help!!

Answer :

Answer:

$0.23

Step-by-step explanation:

2.99 / 13 = 0.23

shetlerben9

Answer:

$0.23 per tangerine

Step-by-step explanation:

Divide 13 by $2.99...

Other Questions