Answer :

LukeG1

Answer:

$100.20

Step-by-step explanation:

1 dozen = 12

Price of one apple = $8.35

Price of twelve apples = $8.35 * 12 = $100.20

Hope this helps :)

Answer:

$100.20

Step-by-step explanation:

1 dozen or 12 apples would cost $100.20.

1 dozen = 12 apples

1 apple= $8.35

To find the price of 12, we take the price of 1 and multiply it by 12 as shown below:

1 dozen/12 apples= $8.35*12= $100.20

Other Questions